PROJELER

1. CEVİZ HABERLEŞME GRUBU KURULMASI PROJESİ,
(daha önce ceviz konusuna ilgi duyan bir gruba üyeydim, ama ne oldu bilemiyorum grup dağıldı, böyle bir grup kurmak istiyorum, ceviz yetiştiriciliği ile ilgili 10 senelik deneyimlerimi paylaşmak arzum. İlgilenenleri beklerim.)

2. SİZİN DE BİR CEVİZ AĞACINIZ OLSUN PROJESİ,
(Şu ana kadar imkansızlıkları dolayısıyla  hiç bir meyve ağacı yetiştirmemiş, bir dikili ağacı olmamış kişiler resimlerini yayımlayacağım ceviz ağaçlarına sanal da olsa sahip olabilirler, o ağaçların büyüdüklerini görüp sevinebilirler, çocuklarına ağaç dikmenin ve yetiştirmenin zevklerini aşılıyabilirler, mevsim sonunda verdikleri cevizleri benden isteyebilirler. İşte böyle bir düşünce.)

3. TRAKYA BÖLGESİ CEVİZ POPÜLASYONUNUN ARAŞTIRILARAK UYGUN TİPLERİN TESPİTİ PROJESİ,
(Gördüğüm kadarıyla Trakya bölgesinde oldukça fazla ceviz popülasyonu var. Sadece benim çiftliğimin bulunduğu Çorlu bölgesinde yaşları 90'ın üzerinde ağaçlar bulunuyor. Bu ağaçların araştırılıp verim ve kalite yönünden standartları karşılayanların tespit ve tescil edilmesi gerekiyor. Ama zaman yetersizliği yüzünden ben yapamıyorum şu anda. Yapabilecekleri çağırıyorum. Tabii bir de sponsor lazım maddi destek açısından.)

4. YOL KENARI PAZARLARI,
(Şehirler arası yolculuklarda çok sefer karşımıza çıkıyor yol kenarlarında birşeyler satan insanlar. Burada önemli olan kendi ürettiği malı satması, ürünün en kestirme yoldan tüketiciye ulaşması, Tarım bakanıyla bir görüşmemde bu konuyu kendisine söyledim. Şöyle ki:
- Yol kenarı pazarlar için belediye bir yer tahsis etmeli, elektrik, su imkanları sunmalı,
- Karayolları tarafından, yol kenarına güvenlikli alış-veriş yapabilmek için cepler oluşturulmalı,
- Burada sadece o yörenin ürünlerinin satıldığı Tarım İlçe Müdürlükleri tarafından denetlenmeli,
Böylelikle:
köylü vatandaşlar .. devamı gelecek